Wywiad z coachem

Dołączył: 04 Sie 2007

Skąd: Pionki

PostWysłany: Wto 11:11, 07 Sie 2007    Temat postu: Wywiad z coachem

Witam nowego trenera Juventusu Turyn "mourinho91"jak tam wrażenia po objęciu stanowiska?

Witam cię Drogi Redaktorze.Cóż jestem zaszczycony,że prezes tak wspaniałego klubu jak Stara Dama zaoferował mi pracę w takim klubie.Jestem bardzo entuzjastycznie nastawiony do mojej nowej pracy,lecz wiem również,że będzie to wielkie wyzwanie,ponieważ Juve to wielki klub i musze sprostać oczekiwaniom turyńskich "Tifosich".Nie zmienia to faktu,że jestem bardzo zadowolony z objęcia posady po Claudio Ranierim i mam nadzieje,że moja kadencja w Turynie będzie długa i pełna sukcesów.

A jak pan myśli cz Juventus pod pana kadencją osiągnie jakiś cel np:Ligę Mistrzów?

Jak wszyscy wiemy klub który objąłem w poprzednim sezonie wygrał Serie B i podniósł się z kryzysu,który zapewniła mu degradacja w słynnej aferze Calciopoli.Co do tej afery mam zapewnienie od prezesa Giovaniego Cobolio Gigliego,że w klubie zostałą przeprowadzona zmiana kadry szkoleniowej i zarządzającej na lepsze.Zostałem zatrudniony nie tylko dlatego,że klub wiąże ze mną duże nadzieje,ale również dlatego,że prezes w ramach "czystki" po aferze chciał kogoś całkiem z zewnątrz.Jak powszechnie wiadomo przez "Calciopoli" klub pozbył się kilku ważnych i doświadczonych zawodników,na szczęście wzmocnienia również się pojawiły.Ze względu na ubytki klubu nie mogę pałać hurraoptymizmem,ale myślę,że zaprezentujemy się dobrze.

A kto będzie pańską gwiazdą?

Trudno powiedzieć kto będzie gwiazdą tego nowego,powracającego dopiero do elity Juventusu.Bardzo liczę na doświadczonych zawodników takich jak Pavel Nedved,Alessadro Del Piero,David Trezeguet,Mauro Camoranesi,Tiago,Gigi Buffon czy Jorge Andrade.Myślę,że jak co sezon bardzo silnym punktem mojej drużyny będzie bramkarz Gianluigi Buffon.W moim skromnym mniemaniu jest to najlepszy golkiper na świecie i mam nadzieje,że to on oraz wymienieni wyżej doświadczeni zawodnicy poprowadzą nową "Starą Damę" do sukcesów.

Które miejsce by zadowoliłoby pana w Eurolidze?

Jestem ambitnym człowiekiem i myślę,że naszym celem będzie pierwsza trójka.Niestety po aferze i odejściu wielu doświadczonych zawodników realnie patrząc mam nadzieję,że pierwsza szóstka to w pierwszym sezonie w Eurolidze będzie dobry wynik.

Według pana kto jest największym faworytem do do zdobycia Pucharu Euroligi?

Uważam,że bardzo silne,naszpikowane gwiazdami zespoły mają Chelsea,Barcelona,Real Madryt i Manchester United.W którejś z tych drużyn upatrywałbym w tym sezonie zdobywcę pucharu euroligi.Nie można zapominać o dwóch bardzo silnych klubach z Mediolanu,posiadającym doświadczoną kadrę AC Milanie i Interze,który ma równą silną drużynę z klikoma gwiazdami.Jednak piłka nożna to tylko sport i zawsze może pojawić się jakiś "czarny koń".Mam nadzieję,że będzie to mój Juventus Turyn,ale ciekawie na papierze wyglądają również drużyny PSV,Arsenal,Lyon,Bayern,Liverpool i Valencia no i grający bardzo twardą piłkę Celci z Glasgow.Wszystko okaże się jak zwykle na boisku.

A kto może być największym rywalem "Starej Damy" w Eurolidze?

Jeśli chodzi o największego rywala pod względem dodatkowych emocji myślę,że będzie to Ac Milan Inter i Roma,ponieważ to silne kluby z Serie A.Do nich dołączy również Liverpool bo kibice Juventusu mają w pamięci słynną tragedię z przed lat.Ze względów czystko piłkarskich myślę,że najtrudniej będzie z Chelsea,Realem Barcą i Manchesterem.

Ostatnie pytanie kogo zamieża pan sprowadzić na Dell Alpi?

Mam w swoim prywatnym notesie kilka nazwisk,ale z tego względu,że jestem tajemniczym człowiekiem i lubie trzymać kibiców w napięciu,narazie ich nie podam.Nie chcę również juz teraz zdradzać się rywalom.Mogę tylko zapowiedzieć,że będą to solidne wzmocnienia,które mam nadzieje pomogą w przyszłości wznieść nam się na szczyt.

Dziękuje za wywiad.

Również dziękuje i pozdrawiam.