Sprzedaj zawodnika, kup i wygraj rozgrywki :)

Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 988

PostWysłany: Wto 10:59, 21 Sie 2007    Temat postu:

Pierwszy mecz i pierwsza przegrana Exclamation

Olympique Lyon przegrał swój pierwszy mecz w Eurolidze. Drużyna grała u siebie z Liverpoolem, ale nawet doping 42tys. kibiców nie pomógł drużynie.

W pierwszej połowie mecz przebiegał pod dyktando gospodarzy. Już w 10 minucie szansę na bramkę zmarnował wypożyczony z Chelsea - Salomon Kalou. 15 minut później groźną akcję prawym skrzydłem przeprowadzili goście, Figo zagrał piętą do byłego gracza Lyonu - Juninho, a ten z pierwszej piłki podał do wychodzącego na czystą pozycję Lukasa Podolskiego, na szczęście świetnie w bramce bronił Gegory Coupet. Do końca pierwszej połowy Lyon "ostrzeliwał" bramkę Liverpoolu, ale defensywa gości nie była łatwa do sforsowania. Druga połowa zaczęła się od ataków gości. Dwójkową akcję "przeprowadzili" Juninho z Quaresmą. Ten pierwszy cudownie minął dwóch obrońców gospodarzy i z ok. 30m uderzył na bramkę piłka uderzyła w poprzeczkę do dobitki dopadł Quaresma i goście prowadzili 1-0, była to 48 minuta meczu. W 60 minucie David Beckham posłał 35 metrowego "crossa" do Carlosa Marcheny, a ten po przyjęciu piłki na pierś uderzył z pół obrotu, a piłka wpadła w samo okienko bramki strzeżonej przez Pepe Reinę. Do 89 minuty mecz układał się po myśli gospodarzy. Lecz jeden z obrońców popełnił karygodny błąd - podał piłkę przeciwnikowi przed polem karnym. Szczęśliwcem okazał się Pedro Pauleta, który z zimną krwią wymierzył ostatni cios drużynie z Francji. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla Liverpoolu. Po spotkaniu piłkarze nam powiedzieli, że chwilami myśleli, że ich trener "zejdzie" na zawał patrząc na ich grę. Mieli rację, nie tylko trener "zszedł" by na zawał, kibice również.

Ostatnio zmieniony przez Paolo Ventolo dnia Wto 11:09, 21 Sie 2007, w całości zmieniany 1 raz
anelka39

Posty: 751

Skąd: Stalowa Wola

PostWysłany: Wto 11:05, 21 Sie 2007    Temat postu:

Stede Gerland ma tylko 42tys miejsc to gdzie sie zmiescilo te 36 tys osob??

Posty: 988

PostWysłany: Wto 11:10, 21 Sie 2007    Temat postu:

Już zmieniłem. Zapomniałem, że to nie jest za duży stadion. Dzięki anelka za przypomnienie Smile Fajnie FCB, że tak mówisz. Dzięki Exclamation

Posty: 988

PostWysłany: Wto 11:11, 21 Sie 2007    Temat postu:

A tak na żarty. Reszta kibiców stała wokół stadionu i oglądała mecz na telebimach. Razz Razz Very Happy

Posty: 988

PostWysłany: Wto 22:14, 21 Sie 2007    Temat postu:

Roma - Lyon 0:1 Exclamation

Piłkarze Olympique Lyon wygrali mecz z AS Roma. Strzelcem zwycięskiej bramki był Marek Mintal, który w tym okienku dołączył do zespołu.

W pierwszej połowie mecz przebiegał pod dyktando gości. Już w 15 minucie groźną akcję prawym skrzydłem przeprowadzili zawodnicy Lyonu, Beckham zagrał piętą do Kalou, a ten z pierwszej piłki podał do wychodzącego na czystą pozycję Freda, na szczęście dla Romy świetnie w bramce spisywał się Doni. Do końca pierwszej połowy nic się więcej nie wydarzyło. Druga połowa zaczęła się od ataków gości. Dwójkową akcję przeprowadzili Kallstrom z Beckhamem. Ten pierwszy cudownie minął dwóch obrońców gospodarzy i podał na prawą stronę boiska do Beckhama, który wbiegał w pole karne gospodarzy, niewiele myśląc Becks uderzył z pierwszej piłki, ale znów świetnie bronił Doni. W 75 minucie znów podawał David Beckham, posłał 35 metrowego "crossa" na prawą stronę boiska do Marka Mintala, a ten po przyjęciu piłki na pierś uderzył z pół obrotu, piłka dostała dziwnej rotacji i wpadła w samo okienko bramki strzeżonej przez Doniego. Mecz zakończył się wynikiem 0-1 dla Lyonu.

Ostatnio zmieniony przez Paolo Ventolo dnia Czw 22:57, 23 Sie 2007, w całości zmieniany 1 raz

Olympique Lyon wygrywa z Benficą Exclamation

Dzisiaj zawodnicy Olympique Lyon wygrali z Benficą Lizbona 2:1. Strzelcami bramek okazali się pomocnicy; David Beckham i Kim Kallstrom, natomiast dla Benfiki gola strzelił Rui Costa.

Od pierwszych minut atakowali goście. Nieustannie gracze Lyonu nękali defensorów Benfiki lewą stroną. Prawie wszystkie ataki przeprowadzane lewą stroną kończyły się strzałami na bramkę. Po jednej z takich akcji goście zdobyli bramkę. David Beckham przedarł się środkiem pola i świetnie zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Kima Kallstroma. Ten natomiast popisał się świetnym płaskim uderzeniem po tzw. "długim rogu". Do przerwy widniał wynik 1:0. W drugiej połowie częściej atakowali gospodarze. Można powiedzieć, że obrońcy przespali większą część drugiej połowy. W 55 minucie cudowną akcją popisał się Jeremy Toulalan. Ograł trzech graczy Benfiki i wychodził na czystą pozycję, ale gracze z Lizbony sfaulowali piłkarza. Do piłki ustawionej na 25 metrze podszedł David Beckham i cudownym uderzeniem w okienko bramki podwyższył wynik mecz na 2:0. Kiedy wszystkim wydawało się, że takim wynikiem zakończy się to spotkanie, mylili się. W 87 minucie meczu prawą stroną szarżował Freddy Adu. Wbiegł w pole karne i podał do (nie wiedzieć czemu) niepilnowanego, ustawionego na 8 metrze Rui Costy. Ten natomiast nie miał problemów z pokonaniem Gregory'ego Coupeta. Mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Posty: 988

PostWysłany: Sob 10:54, 25 Sie 2007    Temat postu:

Lyon remisuje z Barceloną Exclamation

Olympique Lyon bezbramkowo zremisował w meczu 1/16 Pucharu Euroklubów z FC Barceloną. Na stadionie Camp Nou ten mecz oglądało 96 tys. kibiców, ale bramek nie zobaczyło. Miejmy nadzieję, że podczas rewanżu kibice już zobaczą gole, a zwycięską drużyną będzie Lyon.

Posty: 988

PostWysłany: Nie 11:05, 26 Sie 2007    Temat postu:

Porażka Lyonu Exclamation

Olympique Lyon w 5 kolejce Euroligi przegrał z Olympique Marsylia 1:2. To już trzeci mecz Les Gones bez zwycięstwa u siebie. W poprzednich meczach na Stade Gerland przegrali z Liverpoolem (1:2) i zremisowali z Interem (1:1). Miejmy nadzieję, że już w następnych meczach na swoim stadionie Lyon będzie górą.

Posty: 988

PostWysłany: Wto 12:26, 28 Sie 2007    Temat postu:

Kolejna porażka Lyonu Exclamation Sad

Olympique Lyon znowu przegrał na własnym stadionie. Tym razem za mocni dla Les Gones okazali sie piłkarze Celtiku Glasgow. Strzelcem jedynej bramki dla Celtów okazał się Maciej Żurawski. Świetnie w bramce spisywał się także Artur Boruc, gdyby nie jego fenomenalne parady Celtic nie wywiózłby trzech punktów ze Stade Gerland.

Posty: 988

PostWysłany: Wto 12:36, 28 Sie 2007    Temat postu:

Lyon gra dalej ExclamationExclamation

Nareszcie zła passa została przerwana Exclamation Lyon w końcu (choć po męczarniach) wygrał mecz na Stade Gerland. Wygrał mecz i to z nie byle jakim rywalem, tylko ze słynną Barceloną. Pierwszy mecz 1/16 Pucharu Eurklubów zakończył się wynikiem 0:0, więc każda drużyna miała szansę przejść dalej. Rewanż zakończył się również wynikiem bezbramkowym, ale w rzutach karnych lepsi okazali się gracze Lyonu.

Posty: 988

PostWysłany: Wto 19:59, 28 Sie 2007    Temat postu:

Losowanie par 1/8 finału Pucharu Eurklubów

Dzisiaj odbyło się losowanie par 1/8 finału Pucharu Euroklubów. Lyon trafił (podobnie jak w 1/16 rundzie) na silnego rywala jakim jest Milan. Pierwsze mecz odbędzie się na San Siro co jest plusem dla graczy Lyonu.

Posty: 988

PostWysłany: Wto 20:33, 28 Sie 2007    Temat postu:

Antonio Puerta nie żyje ExclamationExclamationExclamation

"Niemożliwe stało się faktem" - tak możemy określić śmierć Antonio Puerty, piłkarza FC Sevilla. Dla kibiców, piłkarzy i działaczy klubu jest to ogromny cios - stracili dobrego piłkarza, a zarazem przyjaciela. Wszyscy są w szoku, jeszcze wczoraj prezes klubu rozmawiał z Antonio, prezes obiecał Puercie, że jak tylko wróci do zdrowia ma pewne miejsce w składzie... Teraz pewnie będzie grał w piłkę w Niebiańskiej Drużynie, której trenerem jest Bóg. Zapytaliśmy trenera czy wie o tej tragicznej wiadomości.

Reporter: Witam panie trenerze. Czy wie pan już o śmierci Antonio Puerty - najzdolniejszego hiszpańskiego piłkarza?

Olympique Lyon: ehh... <chwila zadumy>. Niestety, ale wiem. Jest to straszne, że tak młodzi zawodnicy umierają. Po co Panu Bogu tacy młodzi ludzie Question Po co QuestionExclamation

Reporter: Rzeczywiście jest to straszne. Czy zgadza się Pan z tym, że prezydent UEFA Pan POLfan odwołał dzisiejsze mecze ligowe?

Olympique Lyon: Przepraszam, że to powiem, ale zadał pan najgłupsze pytanie jakie mógłbym usłyszeć Exclamation Oczywiście, że się zgadzam.

Reporter: Rzeczywiście to było głupie pytanie. Czy zwoła Pan konferencję prasową, aby omówić dzisiejszą sytuację?

Olympique Lyon: Zastanawiałem się nad tym.... Doszedłem do wniosku, że jednak nie ma sensu. Nie wiem czy umiałbym znaleźć słowa określające tę tragedię Sad, a mówić, że to BYŁ dobry piłkarz lub, że MIAŁ przed sobą piękną przyszłość... to bez sensu. Wszyscy wiedzą jak świetnym piłkarzem był Antonio. Takie momenty są najgorsze. Są ważniejsze rzeczy niż futbol.

Reporter: Czy wie Pan, że żona Antonio w przyszłym miesiącu będzie... mamą? Znał Pan osobiście Puertę?

Olympique Lyon: Wiem...<trener zawiesza głos... jest bardzo wzruszony> Poznałem Antonio jak byłem trenerem Touluse, graliśmy wtedy sparing z Sevillą. Swoją grą wywarł na mnie ogromne wrażenie podczas tego meczu. Spotkaliśmy się po meczu. Okazał się super facetem, sympatycznym, dowcipnym, obiecałem mu, że jak będę prowadził jakiś słynny klub to go sprowadzę do mnie. Po spotkaniu wymieniliśmy się numerami telefonów i od tego czasu przyjaźnimy się. Dzwonił do mnie gdy po raz pierwszy dostał powołanie do reprezentacji, później, gdy wygrali Superpuchar, następnie żeby pochwalić się, że ma narzeczoną, która później stała się jego żoną, a teraz niedawno, dzwonił i mówił, że będzie tatą... <do oczu trenerowi napłynęły łzy>. Przepraszam, ale nie mogę... Jest mi bardzo smutno...

[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]ANTONIO PUERTA[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]

Posty: 988

PostWysłany: Śro 20:47, 29 Sie 2007    Temat postu:

BVB - Lyon 0:2

Dzisiaj w Dortmundzie Olympique Lyon wygrał mecz z miejscową Borussią 2:0. Przed meczem była minuta ciszy, która uczciła śmierć tragicznie zmarłego Antonio Puerty. Mimo, że na stadionie był świetny doping podczas meczu, to jednak piłkarze Lyonu nie cieszyli się po żadnej strzelonej bramce, a to wszystko dlatego, że poprosił ich o to trener, ponieważ Antonio był jego przyjacielem.

Samego trenera nie było na meczu, był w tym czasie w Sewilli, w siedzibie klubu ze stolicy Andaluzji. Pojechał tam po to, aby po raz ostatni mógł zobaczyć swego przyjaciela, jak wiemy trumna z ciałem piłkarza została wystawiona w siedzibie klubu. Manager wraca dopiero w piątek. Jak wiemy w czwartek odbędzie się pogrzeb Antonio Puerty.

Wracając do wydarzeń sportowych. Bramki dla Lyonu strzelali Jeremy Toulalan i Sebastien Squillaci. Dla obu piłkarzy były to pierwsze trafienia w nowym sezonie, miejmy nadzieję, że nie ostatnie. Lyon na półmetku rozgrywek zajmuje 3 miejsce, ale na pewno powalczy o wyższe.

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Internetowa liga managerów Strona Główna -> Stare tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)