Stamford Bridge

Dołączył: 09 Sie 2007

PostWysłany: Sob 22:03, 15 Wrz 2007    Temat postu: Stamford Bridge

Stadion Smile

Ostatnio zmieniony przez dar_iusz dnia Nie 11:57, 30 Wrz 2007, w całości zmieniany 1 raz
dar_iusz
Selekcjoner

Dołączył: 09 Sie 2007

PostWysłany: Sob 22:06, 15 Wrz 2007    Temat postu:

Informacje o stadionie
Nazwa Stamford Bridge
Inauguracja 28 kwietnia 1877
Pojemność 42,522
Adres Fulham Road, London, SW6 1HS
Wymiary boiska 113yd x 74yd

Stamford Bridge to jeden z najlepszych, najciekawszych i najnowocześniejszych stadionów na Wyspach. W jego skład wchodzą: dwupiętrowa trybuna północna im. Matthew Hardinga; również dwupiętrowa trybuna północna - "Shed End"; trzypoziomowa "East Stand" oraz najnowocześniejsza i największa "West Stand".

Stadion może pomieścić 42.449 widzów. Obiekt Stamford Bridge wchodzi w skład wielkiego multipleksu Chelsea Village, który zawiera ponadto 2 czterogwiazdkowe hotele, 5 restauracji, sale bankietowe i konferencyjne, nocne kluby, podziemny parking czy różnego typu pomieszczenia rekreacyjne i odnowy biologicznej. Na mecze Chelsea przychodzi średnio 39 tysięcy widzów, a o standardzie stadionu z Fulham Road niech świadczy fakt, że znalazł się w gronie niedoszłych aren Mistrzostw Świata 2006 w Anglii...