Stadion Tottenhamu

Paolo Ventolo

Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob 14:10, 24 Lis 2007    Temat postu: Stadion Tottenhamu

Skąd wzięła się nazwa White Hart Lane? Na pierwszy rzut oka skojarzenie jest oczywiste - stadion mieści się w pobliżu pubu "White Hart", do bramy głównej prowadzi krótka alejka, zatem nazwa jest jak najbardziej uprawniona. Wcześniejsze propozycje były jednak diametralnie różne.

White Hart Lane, stadion w Londynie, na którym swoje mecze rozgrywa zespół Tottenham Hotspur.

Tottenham przeniósł się na White Hart Lane w roku 1899, a swój pierwszy mecz na nowym obiekcie rozegrał we wrześniu tegoż roku, pokonując 4:1 drużynę Notts County (na stadionie było wówczas 5 tys. kibiców).

W 1923 r. stadion mieścił już 50 tys. fanów, a nad wschodnią trybuną znalazło się miejsce dla miedzianego kogucika (kogut jest maskotką klubu), który góruje nad stadionem po dziś dzień.

Reflektory pojawiły się na obiekcie w 1953 r. Wymieniono je ponownie w 1970 r. Pod koniec lat 80. zachodnia i wschodnia trybuna zostały przebudowane do dzisiejszego stanu. Trybuna południowa doczekała się remontu w latach 90. Wtedy też na stadionie pojawił się ogromny telebim.

Dziś stadion składa się z czterech trybun:

* West Stand (zachodnia) – 6.890 miejsc
* North Stand (północna) – 10.086 miejsc