Obszerny wywiad z trenerem Valencii-Bogoosiem :)

Adik90
Selekcjoner

Dołączył: 04 Sie 2007

PostWysłany: Sob 11:05, 25 Sie 2007    Temat postu: Obszerny wywiad z trenerem Valencii-Bogoosiem :)

Witam trenera Valencii Bogoosia. Jak się panu pracuje z zespołem??

Witam!
Jest to bardzo zdyscyplinowala ekipa. Każdy wie jakie ma spełnić oczekiwania, zna swoje miejsce w szeregu. Ciężko pracują na treningach, młodzi próbują się czymś wyróżnić. Bardziej doświadczeni zawodnicy łagodzą spory i wnoszą dużo dobrego do zespołu. Naprawdę wspaniały zespół. Myślę że każdy trener chciałby z takim pracować.

Jednak podczas okna ten zespół bardzo sie zmienił personalnie. Wielu graczy przyszło wielu odeszło... Czy w związku z tym nie ma i nie będzie problemów ze zgraniem tej ekipy??

Poprzedni trener tak widział klub. Ja chciałem go trochę inaczej wystawić. Jestem młodym manegerem i popełniłem błąd że sprzedałem kilku graczy, ale teraz już nie można płakać nad rozlanym mlekiem. Jeżeli ktoś chciał odejść bo ja niekoniecznie widziałem go w pierwszej jedenastce to nie robiłem mu problemu, zwłaszcza że oferty za piłkarzy były takie że zadowalały mnie i prezesa. Mam do dyspozycji taką grupę piłkarzy jaką mam. Nie można teraz roztrząsać co by było gdyby. Ci piłkarze co są starają się grać jak mogą i wypełniać swoje obowiązki. Każdy zakup był poważnie przemyślany i każdy z tych piłkarzy którzy dołączyli do zespołu ma jakieś zadanie do spełnienia w tej drużynie.

A który z transferów w takim razie uważa pan za najbardziej udany??

To się okarze dopiero po sezonie. Jak narazie jestem bardzo zadowolony z młodych piłkarzy których sprowadziłem za 2 mln z Liverpoolu, tj. Darby, Peltier i Duran. Również bardzo ciężko pracuje Bale z Tottenhamu i ociera się o podstawową jedenastkę. Więc z nich na razie jestem bardzo zadowolony ponieważ wykonują więcej niż od nich oczekiwałem. Reszta ekipy spisuje się tak jak powinna.

Jednak jak na razie najskuteczniejsza parą piłkarzy są Silva i były piłkarz Liverpoolu Torres. Każdy z nich strzelił już po 3 gole....!!

Ma pan rację. Biorąc pod uwagę Davida, to jestem bardzo mile zaskoczony. Nie jest on napastnikiem a mimo to już strzelił 3 bramki. Co do Fernando to spłaca swój dług za słabe mecze w meczach kontrolnych. Jednak on jest od strzelania bramek więc wypełnia swoje zadanie, i spełnia moje oczekiwania.
No i 30 mln zostało wydane po to żeby strzelał te bramki.

W lidze idzie Wam świetnie. W 4 meczach nie przegraliście ani razu i odnotowaliście tylko jeden remis z Manchesterem który ma obecnie tyle samo punktów co Valencia. Czy myśli pan że to właśnie czerwone diabły będą głównym rywalem do wygrania grupy?? Czy mecz rewanzowy z nimi na Old Traford będzie decydujący o zwycięstwie??

Manchester United to bardzo dobra drużyna. Powiedziałbym że nawet najlepsza w grupie. Myślę jednak że poważnym kandydatem może być jeszcze Atletico Madryt, mimo słabego początku. Naszym celem minimum jest pierwsza czwórka, czyli wywalczenie awansu. Każde miejsce powyżej oczekiwań będzie skukcesem. Uważam również że mecz na Old Traford będzie równie ważny jak każdy inny.

A Barcelony nie bierze Pan pod uwage??

Ta ekipa bardzo mnie zawiodła. Myślę że będą mieli duże trudności z awansem jeżeli manager nie spróbuje "ożywić" swoich piłkarzy. Grają bardzo nieskutecznie i to nie jest ta Barca która zachwyca wszystkich.

W lidze jak na razie jesteście niepokonani lecz w pierwszym meczu 1/16 pucharu ulegliście drużynie Ajaxu....

Nie wiem co się stało z moją drużyną. W tym meczu po prostu nie istnieliśmy. Przegralismy zasłużenie i chcę jak najszybciej zapomnieć o tym meczu i przygotować się jak najlepiej do ligi i do rewanżu, ponieważ bardzo poważnie traktujemy Puchar, a porażka bez strzelenia bramki na wyjeździe stawia w roli faworyta Ajax.

A czy w rewanżu Wasz skład bardzo będzie się róznił od tego który Pan wystawił w Amsterdamie??

To będzie głównie zależeć od dzisiejszego meczu z Werderem Brema, i od nastepnego treningu.

I ostatnie pytanie. Czy w przerwie rozgrywek podczas okna zamierza pan kogoś sprowadzić do drużyny czy pozostawi Pan aktualną kadre bez zmian??

Mogę zdradzić że celem nr 1 będzie boczny obrońca. Zastanawiamy się z zarządem nad Danielem Alvesem z Sevilli. Chcę jeszcze sprowadzić środkowego obrońcę, oraz pomocnika na uzupełnienie składu.

Dziękuje bardzo za wywiad i życze powodzenia w nadchodzących meczach.

Dziękuję i pozdrawiam!