Informacje z klubu

PostWysłany: Czw 15:43, 13 Wrz 2007    Temat postu: Informacje z klubu

Najnowsze doniesienia z BVB Dortmund !!

Dołączył: 06 Sie 2007

PostWysłany: Sob 17:41, 15 Wrz 2007    Temat postu:

Transfery BVB w tym oknie :

3 transfery dokonało BVB w tym oknie transferowym. Z tego jeden wywołał najwięcej sensacji. Co ciekawe BVB sprowadziło 3 Polaków i można mówić,że w Borussi zrobiła się Polska kolonia.

Pierwszym,tym który wzbudził najwięcej sensacji,było sprowadzenie do klubu słynnego managera -Darga. Przeszedł on do klubu z Fenerbahce i podpisał kontrakt aż na 5 sezonów. Zarząd nie wyklucza jednak przedłużenia kontraktu.Dziś odbędzie się konferencja prasowa z udziałem managera.

Do klubu przybyli także :Jacek Krzynówek z Wolfsburga i Paweł Brożek z ....Fenerbahce.Manager bardzo chciał,aby ten zawodnik wzmocnił klub z Dortmundu.Co do Krzynówka to zrobił na trenerze dobre wrażenie w meczach reprezentacji. Krzynówek zastąpi na pozycji lewego skrzydłowego Floriana Kringe.

W BVB gra już 4 polaków: Ebi Smolarek,Kuba Błaszczykowski,Jacek Krzynówek i Paweł Brożek.

Dołączył: 06 Sie 2007

PostWysłany: Nie 19:52, 16 Wrz 2007    Temat postu:

BVB wygrywa !! Udany debiut managera !! Czerwony Kehl !!

W pierwszym meczu drugiej rundy BVB wygrało na wyjeździe 2-1. Strzelcami bramek byli Frei i Smolarek.MEcz BVB kończyło w "10",bowiem czerwoną kartkę zarobił defensywny pomocnik=Sebastian Kehl.

MEcz zaczął się od mocnego uderzenia AZ.Schaars zaskoczył obronę i w 3 minucie pokonał Weidenfellera.Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po przerwie za Klimowicza na boisku pojawił się Smolarek i już w 53 minucie wyrównał wynik spotkania precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę. Wynik ustalił Alexander Frei w 70 minucie,nie dając szans bramkarzowi gospodarzy w sytuacji sam na sam. OD 77 minuty,po brutalnym wejściu od tyłu,z szatni mecz musiał oglądać Sebastian Kehl,który otrzymał czerwoną kartkę. Mimo to gospodarze,pomimo ataków nie strzelili kontaktowej bramki i przegrali 1-2.

Dołączył: 06 Sie 2007

PostWysłany: Pon 20:26, 17 Wrz 2007    Temat postu:

Remis z Hamburgiem !! Manager niepocieszony !

W dzisiejszym spotkaniu,Borussia podejmowała u siebie zespół z Hamburga. Mecz nie przyniósł jednak rozstrzygnięcia-po końcowym gwizdku na tablicy świetlnej wynik brzmiał 1-1.

Jak zwykle BVB straciła pierwszą bramkę szybko,przez co reszte spotkania musieli zawzięcie atakować. Chevanton już w 9 minucie nie dał szans Weidenfellerowi i BVB przegrywała 1-0. Tuż przed przerwą żółto-czarni mogli wyrównać,jednak piłka uderzona z 25 metrów przez Klimowicza zatrzymała się na słupku. Po przerwie BVB dalej atakowała i zaowocowało to bramką w 70 minucie. Szczęśliwym strzelcem okazał się niezastąpiony napastnik BVB-Alexander Frei. BVB próbowała jeszcze strzelić 2 bramkę,ale nie udało się to.
Po meczu manager był bardzo niepocieszony i powiedział,że w oknie transferowym szykują się spore zmiany.

Dołączył: 06 Sie 2007

PostWysłany: Czw 20:18, 20 Wrz 2007    Temat postu:

Zwycięstwo Borussi w meczu z Werderem !! Maanger chwali zawodników:

Po przeciętnym meczu z Hamburgiem,Borussia zmobilizowała swoje siły i pokonała Werder z Bremy 3-0. Co ciekawe 2 bramki strzelali rezerwowi: Tinga i Smolarek.

Na prowadzenie wyszli goście już w 14 minucie. Po dokładnym podaniu Klimowicza piłkę w bramce umieścił snajper BVB -Alexander Frei. Chwile potem mogło być 1-1,ale słupek uratował Borussie od remisu.Do przerwy wynik nie uległ zmianie a manager Borussi uśmiechał się lekko i schodził do szatni dość zadowolony. Po przerwie na boisku pojawił się reprezentant Polski-Euzebiusz Smolarek. Zastąpił Klimowicza. Bardzo szybko wprowadził się do gry,strzelając w 55 minucie na 2-0. W 71 na boisku pojawił się ofensywny pomocnik -Tinga. Zastąpił on Mladena Petricia i też udowodnił,że zasługuje na grę w pierwszym składzie. W 77 minucie było po meczu,gdy z 15 metrów Tinga ustalił wynik na 3-0.

W meczu wystąpili 3 polacy:Jakub Błaszczykowski,Jacek Krzynówek i wprowadzony po przerwie Ebi Smolarek.

Dołączył: 06 Sie 2007

PostWysłany: Sob 19:29, 22 Wrz 2007    Temat postu:

Żenujące widowisko- Wstyd,hańba i śmiech

Dziś BVB przegrała po żenująco słabym meczu z AZ 1-0. Jedyną bramkę zdobył w 17 minucie Dembele. Mecz stał na poziomie 3-4 ligi. Nie było skutecznych akcji a 1 sytuacje wykorzystał Dembele.

Ani manager,ani piłkarze nie zgodzili się na udzielenie krótkiego podsumowania po meczu i w smutnych nastrojach odjeżdżali ze stadionu.

Warto dodać,że była to 1 porażka BVB w tej grupie 1 porażka nowego managera BVB i że AZ grało....bez trenera.